Istotą leczenia endodontycznego jest oczyszczenie a następnie dokładne wypełnienie wszystkich kanałów zębowych, w których doszło do zmian zapalnych lub zgorzelinowych miazgi.

Stany te doprowadzają do przewlekłych zmian okołowierzchołkowych, które w okresie zaostrzeń manifestują się obrzękiem policzka, ropnymi przetokami, bólem. Odszukanie, dezynfekcja i dokładne wypełnienie systemu wszystkich kanałów pozwala na wyleczenie tych zmian i uratowanie zęba lub jego korzeni.

Nie usuwajmy więc pochopnie pozornie beznadziejnych zębów !!! Leczenie kanałowe – nowoczesna endodoncja pozwala na uratowanie większości z nich.

Prawidłowo przeleczony korzeń zęba może być doskonałym filarem w przebiegu dalszego leczenia protetycznego oraz tańszą alternatywą leczenia implantologiczno – protetycznego w przypadku jego utraty.

Gabinet nasz dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oferuje najwyższej jakości leczenie edodontyczne najnowocześniejszymi metodami

Dotvchczasowe, wieloetapowe leczenie endodontyczne odchodzi w zapomnienie. Dziś można wykonać je na jednej wizycie pod mikroskopem, dzięki któremu trudne ponowne leczenie kanałowe przestaje być traumatyczne dla pacjenta. Dzięki pracy pod mikroskopem połamane narzędzia pozostawione w kanałach nie są problemem -zostaną przez nasz zespół usunięte i uchronią ząb przed ekstrakcją.

Umów się na spotkanie

Dziś zadbaj o zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy.

— PLINIUSZ STARSZY