Wybielanie zębów metodą Beyond

Zdrowie jamy ustnej i piękno zębów są bardzo ważne dla postrzegania siebie i innych oraz umacniają pewność siebie. Kolor i biel zębów są wskaźnikiem osobistego zdrowia, ważne więc, by nasz wizerunek był pełen życia i młodości. Bielsze zęby poprawiają samopoczucie: częściej się uśmiechamy, stajemy się bardziej pewni siebie. Perfekcyjny uśmiech stał się społecznym wyznacznikiem dobrego samopoczucia oraz samorealizacji w życiu zawodowym. Coraz więcej pacjentów poszukuje skutecznej i bezpiecznej metody na poprawienie jakości uśmiechu, dlatego też wybielanie zębów stało się integralną częścią zabiegów stomatologicznych.
Środki wybielające działają na zasadzie utleniaczy. Utleniaczem najczęściej jest nadtlenek wodoru. W procesie utleniania związki organiczne zawarte w strukturze zęba przekształcane są w prostsze związki, które wpływają na zmianę absorpcji energii świetlnej przez szkliwo. Ząb odbija mniej światła, co stwarza efekt wybielenia. Zmiany, jakie stwierdzono w strukturze szkliwa po wybieleniu są na podobnym lub nawet niższym poziomie niż wywoływane przez napoje o niskim pH, np. colę, która sprzyja demineralizacji, czyli odwapnieniu zęba.

Do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym stosuje się nadtlenki mocznika i wodoru o stężeniu ok. 35%. W celu przyspieszenia reakcji utleniania stosuje się źródło światła, jak np. halogenową lampę Beyond.

Przeciwwskazania do wybielania:

Nadwrażliwość zębów, znaczny ubytek szkliwa, obecność rozległych wypełnień, wypełnienia z amalgamatu, alergia na nadtlenki, odczyn lub reakcja alergiczna na środki chemiczne lub pomocnicze, ciąża i okres karmienia piersią. Etapy wybielania zębów czyli co robimy krok po kroku:
1. Umów się telefonicznie na bezpłatną wstępną konsultację.
2. Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi przegląd jamy ustnej i poinformuje Cię o ewentualnych zabiegach poprzedzających wybielanie oraz o przebiegu samego wybielania.
3. Jeżeli będzie to konieczne, lekarz usunie kamień nazębny i profesjonalnie oczyści zęby.
4. Zabieg wybielania trwa około jedną godzinę i polega na trzykrotnym (po 15 minut) nałożeniu specjalnego żelu na zęby oraz naświetleniu go lampą Beyond.
5. Po opuszczeniu gabinetu możesz się bez wstydu szeroko uśmiechać! Efekt wybielenia zębów jest natychmiastowy, a skuteczność jest przez nas gwarantowana. Skala wybielenia jest zależna od indywidualnych czynników fizjologicznych
6. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwała nadwrażliwość zębów, ustępująca zazwyczaj po około 12 godzinach. Plomby w zębach się nie wybielają, wypełnienia znajdujące się w widocznych miejscach trzeba wymienić na jaśniejsze.
7. Efekt wybielenia utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej od kilku miesięcy do kilku lat.
Stomatologia estetyczna stała się bardzo popularna. Dołącz do grona zadowolonych, pewnych siebie ludzi o śnieżnobiałym uśmiechu. Umów się już dzisiaj na wybielanie lampą Beyond. Serdecznie zapraszamy.

Umów się na spotkanie

Dziś zadbaj o zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy.

— PLINIUSZ STARSZY