Profilaktyka stomatologiczna to pierwszy krok w leczeniu próchnicy i paradontozy. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z płytką nazębną. Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi profilaktyczne w klinice wraz z dostosowaniem się pacjenta do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji gwarantują zdrowe zęby i dziąsła, a tym samym piękny uśmiech, oszczędność cennego czasu i pieniędzy na leczenie.

W naszym gabinecie oferujemy pacjentom pełen zakres profesjonalnych zabiegów stomatologicznych z zastosowaniem sprawdzonych metod. Na początku przeprowadzamy instruktaż higieny jamy ustnej. Dobieramy odpowiednią szczoteczkę, pastę oraz inne przybory. Wybieramy odpowiednią dla danego pacjenta metodę szczotkowania i prezentujemy ją na modelu. U pacjentów u których istnieje taka potrzeba wykonujemy profesjonalne oczyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia.

W zależności od rodzaju złogów na zębach stosowane są różne metody:
• Czyszczenie zębów polegające na połączeniu skalingu i piaskowania
• Skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych wraz z polerowaniem.
• Piaskowanie czyli usuwanie osadu po kawie, herbacie, papierosach z zastosowaniem piaskarek – urządzeń, które pod ciśnieniem oczyszczają zęby mieszaniną piasku z wodą.
• Czyszczenie mechaniczne z użyciem specjalnych past, szczoteczek i gumek usuwa nagromadzoną płytkę nazębną

Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów następnym, zalecanym krokiem jest fluoryzacja czyli lakierowanie zębów. Może to być lakierowanie zębów fluorem czy też stosowanie specjalnego żelu na łyżkach. W zależności od stwierdzonej przez stomatologa podatności pacjenta na próchnicę zabieg ten przeprowadza się 2 do 4 razy w ciągu roku, a redukcja próchnicy wynosi 20-70% Ponadto fluor znosi nadwrażliwość, wzmacnia szkliwo i zmniejsza odkładanie się płytki.

Umów się na spotkanie

Dziś zadbaj o zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy.

— PLINIUSZ STARSZY